Wywiad z blogerem: Ewa Michalik

W dzisiejszym odcinku cyklu Wywiad z blogerem przepytujemy Ewę Michalik, wrocławską stylistkę i blogerkę, która z niezwykłą lekkością łączy w swoich codziennych stylizacjach wiodące trendy. Nas zauroczył kobiecy akcent w każdym z zestawów i sesje zdjęciowe ze stylową holenderką w roli głównej.

1. Jak w kilku słowach określiłabyś swój styl?
Jako stylistka czerpię inspiracje z różnych źródeł. Nie zamykam się w jednym określonym stylu. Wydaje mi się, że sztuką jest umiejętne łączenie różnorodnych elementów, tak aby osiągnąć coś interesującego. Nie potrafię w jednym zdaniu opisać swojego stylu, podobnie jak ja - zmienia się w zależności od nastroju, pory roku, czy nawet dnia. W końcu jestem kobietą! Bywają dni, że chciałabym wtopić się w tłum, a czasami mam ochotę ubrać się oryginalnie i mega kolorowo, nie przejmując się tym co mówią inni. Lubię mocne, charakterystyczne dodatki, kontrastowe kolory, ale równie dobrze czuję się w delikatnych i zwiewnych koronkach.


2. Wiążesz swoją przyszłość z modą?


Na wypadek gdyby komuś nie chciało się czytać dalej, odpowiedź brzmi - tak, bardzo  bym chciała! Obecnie jest to cel, do którego uparcie dążę. Nie mogę powiedzieć, że stylizacja od zawsze była tym co chciałabym robić. Pomysły na przyszłość ewoluowały razem ze mną, zawsze były w jakiś sposób związane ze “sztuką”. Jednak od jakiegoś czasu coraz głębiej wchodzę do świata mody, początkowo jako fotomodelka, później jako stylistka a teraz również blogerka. W mojej głowie od dawna klaruje się myśl, by zawodowo móc zajmować się swoją pasją. Nie chciałabym tego określać w jednoznaczny sposób, nie wiem czy to miałaby być właśnie stylizacja, czy może scenografia, fotografia czy jeszcze coś innego. Jedno jest pewne - dla mnie największą nagrodą jest efekt końcowy, którym zwykle jest zdjęcie. Kiedy wiem ile za tym stoi pracy, czasami nieprzespanych nocy, nerwów i wycieczek na pocztę, to patrząc na te wszystkie piękne fotografie jestem usatysfakcjonowana i najzwyczajniej w świecie szczęśliwa.

3. Ulubiony trend na sezon jesień-zima 2013/2014


Bez zbędnego rozpisywania się. Bardzo lubię rzeczy oversize, grube swetry, w stylu grunge. Melanżowe tkaniny i kratę. Również mocniejsze, punkowe dodatki ze skóry są mi bliskie, cięższe buty, nity i ćwieki, jednak wszystko to z umiarem.

4. Modowe marzenie?


Zostać główną stylistką w Vouge ;)

5. Ulubiony projektant


Bardzo sobie cenię młodych polskich projektantów. Miło obserwować jak nasz rynek modowy prężnie się rozwija. Autorskie ubrania wygrywają z sieciówkami, nie tylko pod względem fasonu, ale głównie jakości - niekoniecznie idącej w parze z wygórowanymi cenami. Jednak wskazanie jednego z nich jest raczej niemożliwe. Nie zawsze podoba mi się cała kolekcja od wybranego projektanta, czasami wybieram jedynie konkretny sezon i model. Zmieniają się trendy, zmieniają nazwiska, jednak moje upodobania są już w pewien sposób ukształtowane i jedynie lekko modelują się pod wpływem panującej w danym momencie mody.

6. Nigdy nie założyłabyś…


Legginsów do crop topu. Nie przepadam również za panterką, ale jeśli mowa o sesjach zdjęciowych to tutaj wszystkie chwyty są dozwolone. No, może prawie wszystkie... ;)

7. Ulubiona część garderoby


Górna (półka ;))

8. Moda to dla mnie…


Sposób na wyrażanie siebie… Forma sztuki jak każda inna. Malarz maluje, muzyk komponuje, a osoba, która jest wrażliwa na wygląd stara się poprzez ubiór wzbudzać emocje u innych. Odpowiedź może trochę filozoficzna, ale często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak nasz wygląd może wpływać na otoczenie.

9. Gdybym mogła, zamieniłabym się szafą z …


Z kimś kto ma bardziej pojemną, bo w mojej już nic się nie mieści i królują w niej kartony pełne ubrań.


10. Twoje ulubione marki odzieżowe


Jeśli mowa o sieciówkach dostępnych w Polsce, to nie będę raczej zbyt oryginalna: Reserved, River Island, H&M oraz większość brandów Inditexu.

11. Co poradziłabyś użytkowniczkom Domodi w kwestii ubierania się?


Swój własny styl można odnaleźć tylko poprzez ciągłe eksperymentowanie. Dlatego więcej wiary w siebie i nie bójcie się próbować nowych rzeczy! :)

12. W Domodi.pl najbardziej podoba mi się...


Ogólna koncepcja Domodi bardzo przypadła mi do gustu. Jest to ciekawy projekt pod względem łączenia portalu modowego i portalu pośredniczącego dla marek modowych. Za pomocą zestawów oraz stylizacji tworzonych przez użytkowników kształtujemy ten portal, ponieważ każdy z nas ma na niego wpływ. Fajnym elementem pobudzającym kreatywność są konkursy, które nie polegają tylko na zebraniu jak największej ilości like od znajomych.

 fot. Lucyna Połomska

Profil w Domodi.pl: ewamichalik
Blog: http://ewamichalik.blogspot.com/
Strona www: http://ewamichalik.com/


0 komentarze :

Prześlij komentarz