Wywiad z blogerem: Je suis Monika

W cyklu Wywiad z blogerem: Monika z bloga Je suis Monika. Ta niepokorna blondynka śmiało łączy ze sobą ubrania romantyczne z tymi bardziej charakternymi. Równie dobrze prezentuje się na wysokich obcasach, jak i workerach. Jeśli szukacie inspiracji na miejskie, niewymuszone stylizacje, koniecznie odwiedźcie tę blogerkę.

1. Jak w kilku słowach określiłabyś swój styl?

Prosty, bo zamiast zakładania nadmiaru dodatków wolę skupiać uwagę na pojedynczych częściach stroju. Kobiecy - w mojej szafie przeważają spódnice i sukienki, które są wygodniejsze od każdych spodni. Nie da się też ukryć, że uwielbiam kolory. Chociaż posiadam też ubrania w klasycznej czerni lub bieli, to nigdy nie potrafiłabym zrezygnować z całej reszty barw.

2. Wiążesz swoją przyszłość z modą?

Od dawna marzyłam o tym, aby projektować. Na razie staram się wymyślać ubrania na własny użytek, bądź przerabiać już istniejące (co niestety często uniemożliwia mi brak czasu).
Po skończeniu licencjata wybieram się jednak na kurs projektowania i szycia i chcę zacząć działać w modzie!

3. Kto jest dla Ciebie ikoną stylu?

Na pewno Miroslava Duma. Od kilku lat śledzę jej zdjęcia i każda nowa stylizacja zachwyca mnie coraz bardziej – są klasyczne, kobiece i bardzo kreatywne. Ikonami stylu są dla mnie również Twiggy i Jean Shrimpton – modelki z lat 60. Ich fotografie świetnie obrazują pojęcie ponadczasowej elegancji.

4. Modowe marzenie?

Mieć garderobę jak Anna Dello Russo – z jednego z wywiadów dowiedziałam się, że swoje skarby przechowuje w osobnym apartamencie, a sama kolekcja butów liczy 4000 par!

5. Twoja modowa wpadka...

Parę razy zdarzyło mi się znacznie przesadzić z dodatkami, dlatego teraz staram się ograniczyć je do minimum.

6. Nigdy nie założyłabyś...

Białych kozaczków! Z pozoru są tylko stereotypem kiczu, ale nie wyobrażam sobie, żeby mogły one wyglądać dobrze.

7. Ludzie w moim mieście ubierają się...

Ciężko jednoznacznie określić. Katowice bardzo szybko się rozwijają, a wraz z rozwojem miasta zmienia się mentalność mieszkańców. Obecnie coraz częściej spotykam tu na ulicy świetnie ubranych ludzi, którzy potrafią bawić się modą.

8. Moda to dla mnie...

Sposób  wyrażania własnej kreatywności i odmienności. Mimo, że często mówimy, że wygląd zewnętrzny jest nieważny, to nieprawda, bo to na jego podstawie tworzy się nasze pierwsze wrażenie o nowo poznanej osobie.

9. Trend, który do mnie nie przemawia...

Chyba już przeszedł szał na lity, ale był to zdecydowanie trend, który do mnie nie trafił. Chociaż wiele dziewczyn kocha ten model butów, ja nie mam ani jednej pary. Innym przykładem trendu, który nie podbił mojego serca jest motyw galaxy.

10. Twoje ulubione marki odzieżowe

Jak większość dziewczyn, przeważnie kupuję ubrania w sieciówkach, a moje ulubione to Zara i H&M. Uwielbiam też markę Rinascimento za świetne spodnie oraz stronę Showroom.pl, bo zrzesza wielu zdolnych młodych projektantów.W przypadku butów i torebek stawiam przede wszystkim na jakość – bardzo lubię ręcznie robione buty Loft37 oraz skórzane torebki Furli.

11. Najstarsza rzecz w Twojej szafie

Trudno mi powiedzieć - mam dużo starych rzeczy, z którymi nie potrafię się rozstać.

12. W Domodi.pl najbardziej lubię...

Podoba mi się, że serwis tak szybko się rozwija i jest bardzo różnorodny. Z jednej strony można dodawać stylizacje i tworzyć zestawy, co jest doskonałą zabawą. Z drugiej strony, Domodi skupia ofertę wielu sklepów internetowych, więc przeglądając tutaj kategorię, która aktualnie mnie interesuje oszczędzam sporo czasu, bo nie muszę już osobno odwiedzać każdego sklepu osobno.

Adres bloga: Je suis Monika
Adres profilu w serwisie Domodi.pl: Monika Twórz

1 komentarze :

  1. pozdrawiam blogerkę z okolic! ;)
    http://majlena-fashion.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń