Sylwetki projektantów - VALENTINONie sposób wyobrazić sobie świata mody bez Valentino. Za sukces tego domu mody jest odpowiedzialny jeden człowiek - Valentino Garavani, który zawojował światowe wybiegi nie tylko dzięki swojemu talentowi, ale również dzięki uporowi i niezwykłej charyzmie. Dom mody Valentino został założony w 1959 roku w Rzymie. Projektant Valentino Garavani już od samego początku znany był ze swojego zamiłowania do luksusu. Zawsze wybierał najlepsze i najdroższe materiały. Stawiał na jakość nawet nie mając wyrobionej pozycji na rynku.  Z pomocą swojego ojca oraz wieloletniego partnera Giancarla Giammettiego, Valentino pomimo początkowych kłopotów finansowych stanął na nogi i był gotowy na międzynarodowy sukces.

Lata 60’ ubiegłego wieku to początki jego kariery, gdzie zasłynął  z „Białej Kolekcji” dedykowanej Jackie Kennedy. Od tej pory projektował najpiękniejsze suknie ślubne.

W latach 70’ projektant mieszkał w Nowym Jorku, co miało duży wpływ na jego twórczość. Przyjaźń z ówczesną redaktor naczelną amerykańskiego „Vogue’a”  Dianą Vreeland  zaowocowała nowym spojrzeniem na modę. Valentino zaczął ożywiać swoje kreacje printami, kropkami, kokardami i motywami kwiatowymi.
W 1998 roku Garavani i Giammetti sprzedali swoją firmę,

W sukniach od Valentino na tegorocznych Oskarach zaprezentowały się min.
Jenifer Aniston i Julia Roberts

Do jego najwierniejszych klientek należały: Elizabeth Tylor, Sophia Loren, Meryl Streep, Jennifer Lopez, Gwyneth Paltrow i Jennifer Aniston.

Valentino uwielbiał tworzyć kolekcje haute-couture. Z czasem zaczął sobie jednak zdawać sprawę, że idea wysokiego krawiectwa przemija. Prawdopodobnie ta świadomość w dużym stopniu przyczyniła się do podjęcia decyzji o przejściu na emeryturę. 23 stycznia 2008 roku, 76-letni wówczas, Valentino pokazał światu swoją ostatnią kolekcję. 

Znaki rozpoznawcze:
Czerwień - stanowi znak rozpoznawczy kreacji autorstwa Valentino. Głęboki odcień nazwano na jego cześć „Rosso Valentino”. Elegancka czerwona sukienka stała się symbolem wizji mody Valentino
Futro – Valentino jako jeden z niewielu projektantów przerzucił się na sztuczne futro i stał się jednym z najzagorzalszych przeciwników zabijania zwierząt dla mody.
Dostępność: Valentino posiada butiki w 48 krajach świata, w tym w Polsce. Perfumy Valentino można natomiast kupić w drogeriach Douglas i Sephora


Produkty dostępne na Domodi od Valentino Ubrania i Torebki


0 komentarze :

Prześlij komentarz